لطفا چند لحظه صبر کنید ...
نرم افزارهای کنترل دسترسی و مدیریت منابع

نرم افزارهای کنترل دسترسی و مدیریت منابع

یکی از اجزای مهم تشکیل دهنده سیستم کنترل دسترسی ، نرم افزار اکسس کنترل است که با توجه به نوع سخت افزار استفاده شده و نیز با توجه به کاربرد آن به منظور ثبت وقایع و یا کنترل افراد یا خودروها و یا ثبت زمان ورود یا خروج آنها مورد استفاده قرار می گیرد .

در حال حاضر هر یک از تولید کنندگان سخت افزارهای کنترل دسترسی با توجه به کاربرد عمومی سخت افزار ، یک سری نرم افزارهایی را تولید و به صورت رایگان همراه با سخت افزار در اختیار خریدار قرار می دهند که این نوع نرم افزارها حالت عمومی داشته و برای کاربردهای ساده تر مورد استفاده قرار می گیرند ؛ به عنوان مثال شرکت ZKTeco چین با ارائه نرم افزار Access 3.5 اقدام به ارائه این نرم افزار همراه با سخت افزارهای خود می نماید و همزمان SDK نرم افزار خود را در اختیار توسعه دهندگان نرم افزارها قرار میدهد .

از طرف دیگر ، هر یک از دستگاههای کنترل دسترسی با توجه به کاربرد خود نیاز به سفارشی سازی نرم افزار برای تحقق اهداف مشتری دارند تا بتوانند به صورت حرفه ای وقایع را ثبت و گزارشات پیشرفته ای را از وقایع روزانه سیستم استخراج نمایند ، به عنوان مثال نرم افزاری که برای باز یا بسته شدن انواع قفلهای الکترونیکی تعبیه شده در دربها مورد استفاده قرار می گیرند متفاوت از نرم افزاری هستند که برای مدیریت پارکینگ و ثبت ورود خروج خودروها از طریق تشخیص پلاک خودرو مورد استفاده قرار میگیرند .

سامانه های هوشمند توتکو با توجه به نیاز مشتری و با هدف تحقق سیاستهای کنترلی کارفرمایان اقدام به تهیه و سفارشی سازی نرم افزار نموده و آنها را برای توسعه آتی نیازهایشان  پشتیبانی می نماید .

یکی از این نرم افزارها ، سامانه کنترل تردد مراجعین می باشد که توسط آن می توان با وارد کردن اطلاعات مراجعین در هنگام ورود به محوطه و گرفتن عکس فرد به صورت اتوماتیک، یک کارت به مراجعه کننده داد و مکان هایی که فرد مجاز به تردد می باشد را مشخص نمود . کليه اطلاعات شخصی مراجعین، اطلاعات ملاقات شونده و زمانهای ملاقات، زمان و تاریخ ورود و خروج، اطلاعات مجوزهای صادره، دریافت، ثبت و نگهداری شده در هر زمان در دسترس خواهد بود.

یکی دیگر از این نرم افزارها ، نرم افزار کنترل دسترسی پارکینگ می باشد که توسط آن امکان دریافت، پردازش و ثبت اطلاعات تردد خودرو فراهم میگردد . این نرم افزار تحت شبکه بوده و قابلیت این را دارد که همزمان و به صورت نامحدود درب ورود و خروج را کنترل نماید این سیستم با استفاده از تگ های شیشه ای که به خودرو نصب میشوند و تشخیص پلاک خودرو کنترل شده و بدون نیاز به اپراتور می تواند مورد استفاده قرار گرفته و گزارش های متنوع با قابلیت گزارش ظرفیت پر و خالی، مشخصات خودروهای داخل پارکینگ ، زمان ورود خروج خودروها و غیره را استخراج نمود .

تمامی این نرم افزارها به صورت عمده مبتنی بر شبکه و تجهیزات شناسائی علائم حیاتی و غیر حیاتی بوده که می توانند هم به صورت آنلاین و هم به صورت آقلاین مورد استفاده قرار گیرند . ویژگی مشترک تمامی این نرم افزارها بشرح زیر می باشند :

·        دارا بودن سطح دسترسی متفاوت برای مدیران سیستم و کاربران

·        پشتیبانی از هر دو حالت آنلاین و آفلاین با امکان تخلیه اطلاعات

·        پایگاه داده SQL Server

·        امکان استخراج گزارشات متنوع

·        قابلیت کنترل شارژ افراد مجاز

·        کنترل سخت افزار و عدم ارائه خدمات به افراد غیر مجاز

.استفاده از این سیستمها در سازمان ها، ادارات دولتی، پادگان ها، شرکت ها، مراکز حساس که کنترل مراجعه کننده با دقت انجام می گردد، مورد استفاده قرار می گیرد و به نحو قابل توجهی می تواند مشکلات حراستی این مراکز را رفع نماید.

 

برای مشاهده لیست نرم افزارها و قابلیت هر کدام از آنها به منوی نرم افزار مراجعه فرمائید