لطفا چند لحظه صبر کنید ...
معرفی اجزای تشکیل دهنده فناوری RFID - آنتن های برد بلند

معرفی اجزای تشکیل دهنده فناوری RFID - آنتن های برد بلند

آنتن ها یا ریدر های UHF  یکی از اجزای تشکیل دهنده RFID می باشند که سامانه های هوشمند توتکو در اجرای پروژه های مبتنی بر RFID از آن استفاده می نماید . این ریدرها به عنوان ریدرهای برد بلند برای خواندن تگ های پسیو در فرکانس 868-915 MHz  مورد استفاده قرار می گیرند . این ریدرها با ایجاد میدان مغناطیسی مناسب تگ های پسیو را که تا فاصله 12 متری قرار میگیرند خوانده و اطلاعات مربوط به شناسه تگ را به یک اکسس کنترل که از طریق پورت ویگند به ریدر UHF متصل هستند ارسال می نماید .

این ریدرها عمدتا در کنترل دسترسی افراد و خودروها ، مدیریت انبارها و اموال به وفور بکار گرفته می شوند و از آنجائی که تگ های پسیو در مقایسه با تگ های اکتیو  قیمت خیلی پایین تری دارند مورد استقبال صاحبان صنایع قرار میگیرند .

معمولا ریدرها یا همان آنتن های برد بلند دارای درجه حفاظت فیزیکی بالایی هستند که میتوانند در انواع محیط‌های مختلف آب‌و‌هوایی و در خارج از ساختمان نصب گردند  . همچنین دلیل استفاده از واژه برد بلند برای این آنتن ها این است که این آنتن ها  قادر به تشخیص تگ یا کارت UHF  تا فاصله ۱۲ متری می باشند .

یکی از کاربردهای رایج این آنتن ها استفاده در پروژه های کنترل تردد هوشمند پارکینگها هستند که معمولا در ورودی و خروجی پارکینگها نصب می شوند تا ضمن اینکه فرمان باز و بسته شدن راهبندها را صادر کنند بتوانند گزارشات مدیریتی متنوعی را از سیستم کنترل دسترسی که به این ریدرها متصل هستند استخراج نمایند .

اساساً ریدرها باید از طریق پورت ویگند به یک دستگاه کنترل دسترسی که آن نیز پورت ویگند داشته باشد متصل شوند . همچنین این اکسس کنترل باید خروجی رله هم داشته باشد تا فرمان لازم را به یک راهبند یا دربهای اتوماتیک مختلف صادر نماید .