لطفا چند لحظه صبر کنید ...
قفل کمدی دیجیتال

قفل کمدی دیجیتال

برای مشاهده انواع قفل های دیجیتال اینجا کلیک فرمائید

قفل کمدی ، قفل الکترونیکی ، لاکر کمدی ، قفل باشگاهی یا قفل استخری عناوینی هستند که برای نوع خاصی از قفل های دیجیتال استفاده می شوند که کاربرد آنها تامین امنیت وسایل شخصی موجود در داخل کمدها می باشد . این نوع قفلها ، نسل جدیدی از  قفل های دیجیتال هستند که بطور خاص در انواع کمدها بکار گرفته شده و ضمن تسریع و تسهیل در باز و بسته شدن کمدهای منصوبه ، امنیت لازم را برای مجموعه های که دارای کمد جهت قرار دادن وسایل شخصی می باشند فراهم می نمایند و امروزه در مقیاس وسیعی در اماکن عمومی از قبیل مجموعه های ورزشی ، باشگاه ها ، استخرها ، بیمارستانها ، خوابگاههای دانشجویی ، اماکن تفریحی و ... بکار گرفته می شوند .

فناوری بکار گرفته در این نوع از قفل های کمدی غالباً شامل فناوری RFID  ، فناوری رمز و فناوری تشخیص اثر انگشت می باشد که بسته به نوع مکان مورد استفاده یک یا دو مورد از این قفلها بکار گرفته می شوند به عنوان مثال در جاهایی که یک کمد برای مدت طولانی در اختیار یک فرد قرار داده می شود از لاکر کمدی اثر انگشتی استفاده می شود و در جاهایی که افراد مختلف در زمانهای کوتاه از کمد استفاده می کنند از فناوری RFID استفاده می شود و با در اختیار دادن تگ های RFID در اشکال متفاوت از جمله کارت RFID ، مچ بندها یا دستبندهای RFID  ، تگ های جاسوئیچی و ... امکان باز شدن درب کمد را برای مدت کوتاهی در اختیار کاربر قرار می دهند . از آنجائی که قفل های الکترونیکی کمدی امنیت بالاتری نسبت به قفل های آنالوگ و دستی دارند از همین رو استفاده از آن ها در اکثر کشورها بخصوص در ایران بسیار رایج شده است.

 

مزایای قفل کمد باشگاهی :

فراهم بودن امکان اجرای طرح بوفه اعتباری و حذف پول نقد از قسمتهای مختلف مجموعه .

قابل یکپارچه سازی با سیستم جامع کنترل تردد .

کاربری سهل و آسان در هر سه نوع اثر انگشتی ، کارتی و رمزی .

صرفه جویی در زمان و هزینه ها .

دارا بودن امنیت فوق العاده نسبت به قفل های معمولی  .

امکان تعریف کاربر در سطوح مختلف از جمله تعریف کاربر معمولی و مدیر جهت باز کردن و تنظیم تمام قفلها .

حذف سر در گمی موجود در کلید های مکانیکی .

امکان حذف شناسه کارت از حافظه در صورت گم شدن .

امکان تعویض رمز عبور در قفل های الکترونیکی کمدی رمزی .

دارا بودن کلید مادر جهت باز کردن تمام کمدها .

دارا بودن دکمه ریست جهت حذف کاربران قبلی و یا تعریف کاربران جدید .

عدم امکان کپی کردن کلید .

بسته شدن اتوماتیک قفل درب .

ضد آب بودن ، عمر زیاد و مقاومت بالا  .

حفظ اعتبار مجموعه  با توجه به فراهم نمودن امنیت لازم برای نگهداری از وسایل شخصی کاربران .

زیباتر و لوکس شدن محیط با ظاهر قفل های الکترونیکی کمدی لوکس و مدرن  .

فراهم بودن امکان مدیریت ورود و خروج در قفل های دیجیتال از نوع آنلاین

 

انواع قفل های کمدی از نظر منبع تغذیه :

قفل های کمدی با توجه به مصرف پایین انرژی از دو روش برای تغذیه نیرو استفاده می کنند :

باطری : این نوع از قفل های کمدی از 3 یا 4 عدد باطری قلمی که لزوماً باید از نوع آلکالاین باشند تغذیه می نمایند که البته با توجه به فیک و تقلبی بودن برخی از مارکها باید دقت لازم را هنگام خرید باطری بعمل آورد . در صورت اصل بودن باطریهای آلکالاین خریداری شده ، یک سری باطری معمولا بمدت یک سال برای یک قفل که حدود 10 بار در روز باز و بسته می شود کافی خواهد بود . نوع باتری , مقدار ولتاژ و کیفیت باطری نقش مهمی در کارکرد قفل کمدی داشته و باتری بی کیفیت و ضعیف باعث کاهش طول عمر قفل میشود.  می توان گفت قفل هایی که با 3 باتری کار می کنند  نسبت به سایر مدل ها مصرف باتری کمتری دارند.

سیم کشی داخلی برق : در این نوع تامین برق برای قفل کمدی ، با استفاده از ترانس یا آدابتور برای تبدیل ولتاژ 220 ولت AC  به 5 ولت DC  ، اقدام به سیم کشی با کابل دو رشته می نمایند تا نیازی به باطری نداشته و هزینه های باطری حذف شود . هر چند این نوع منبع تغذیه مقرون به صرفه تر است ولی باید تدابیر لازم برای تامین برق قفل های کمدی در هنگام رفتن برق اندیشیده شود .

 

انواع قفل های کمدی از نظر نوع مدیریت :

قفل کمد آنلاین : در این نوع قفل های کمدی ، قفلهای کمدی نصب شده بر روی کمدها از طریق یکی از پروتکلهای ارتباطی بی سیم یا با سیم با سیستم پردازنده مرکزی مرتبط می گردد تا مدیریت سیستم بتواند قبل از صدور فرمان باز شدن درب کمد ، بررسیهای لازم را از نظر پرداخت حق شارژ ، مدت اعتبار باقیمانده و ... کنترل نماید . در این نوع سیستمها معمولا یک نرم افزار کاربردی بکار گرفته می شود که می تواند عمل باز و بسته شدن قفل را از طریق آن نرم افزار انجام دهد .

قفل کمد آفلاین : قفل های الکترونیک آفلاین برای تأمین انرژی از یکی از دو حالت  نیروی برق یا باطری استفاده می کنند که با استفاده از  3 روش اشاره شده در بالا  ( کارت ، اثر انگشت یا رمز باز می شوند )  .

           

نکاتی را باید در خرید قفل کمدی یا لاکر کمدی در نظر داشت :

شناخت دقیق نیازها و انتظارات کارفرما  از نصب و پیاده سازی قفل کمدی .

بررسی دکوراسیون ، جنس و ابعاد درب

بررسی اعتبار شرکت تولید کننده و یا شرکت اجرا کننده ، مدت گارانتی و نحوه پشتیباتی پس از فروش

مقاومت در برابر رطوبت بالا و قابل استفاده بودن در محیط های شرجی مانند استخر و سونا

میزان مصرف باتری‌های داخلی و خارجی کم مصرف

جنس قفل و استحکام از نظر ضربه پذیری .

شکل ظاهری زیبا و مشتری پسند .

مجهز بودن به باتری خارجی تا با اتمام شارژ باتری داخلی هیچ مشکلی در باز و بسته کردن کمد استخر پیش نیاید.

مجهز بودن به سیستم هشدار دهنده ولتاژ پایین .

دارا بودن  زنگ هشدار باز کردن غیر مجاز .