لطفا چند لحظه صبر کنید ...
افزایش پایداری با پر کردن شکاف بین RFID و سایر فناوری‌ها

افزایش پایداری با پر کردن شکاف بین RFID و سایر فناوری‌ها

امروزه RFID در  نقطه اوج تبدیل شدن به یک فناوری قابل قبول و قابل اعتماد برای شناسایی اقلام، دارایی ها و افراد قرار گرفته است . هر چند در حال حاضر راه‌حل‌های RFID داده‌ها را جمع‌آوری می‌کنند ولی  در آینده، راه‌حل‌های RFID ابزاری برای پیاده‌سازی و اجرای فرآیندها و اقدامات صحیح در کسب‌وکار خواهند بود .

در گذشته، RFID به معنای ترکیبی از المانها ، از جمله برچسب‌های RFID، ریدرها ، اکسس کنترلها مورد استفاده قرار می گرفتند ولی امروزه راه‌حل‌های RFID داده‌ها را با شناسایی آیتم‌ها جمع‌آوری می‌کنند و از محاسبات ابری برای ارائه نتایج در بالادست برای استفاده و تجزیه و تحلیل بیشتر استفاده می‌کنند.

آینده RFID  از طریق دو فرضیه زیر قابل پیش بینی می باشد :

فرضیه اول RFID را بخشی از مدیریت داده جامع تر می داند. طبق این فرضیه، RFID اقلام را در ارتباط با فناوری‌های مجاور که اطلاعاتی در مورد محیط، شرایط، مکان، حرکت، وضعیت و موارد دیگر ارائه می‌کنند، شناسایی می‌کند.

فرضیه دوم آینده RFID را بیشتر به عنوان بخشی از عملیات روزانه و تصمیم گیری می داند. با توجه به این فرضیه ، راه حل های RFID ورودی معناداری برای تصمیم گیری تاکتیکی در سطح مردمی فراهم می کند. محاسبات لبه قدرتمند موارد استفاده جدید را برای RFID که در آن داده ها در محل پردازش می شوند، فعال می کند و به کاربران اطلاعات ارزشمندی می دهد . لذا ترکیب حسگر و داده های غنی شده، استفاده و پذیرش RFID را در زمینه های جدید افزایش می دهد .

در آینده، راه حل های RFID ترکیبات حسگر بیشتری خواهند داشت. به این معنی که  علاوه بر برچسب‌های RFID سنسورهای دیگری مانند  UHF RFID برای اندازه‌گیری رطوبت، دما، مکان بلوتوث و سنسورها، زمان سنسورهای پرواز و غیره نیز مورد استفاده قرار می گیرند . در این حالت همانطور که RFID مورد را شناسایی می‌کند، سنسورهای کمکی داده‌های غنی را ارائه می‌کنند که می‌تواند به خواندن RFID تجمیع شده کمک کند .

به عبارت دیگر داده های تکمیلی داده های RFID را غنی می کند. RFID یک راه عالی برای شناسایی اقلام فراهم می کند و فناوری های مجاور اطلاعات مرتبط دیگری را ارائه می دهند. داده های غنی شده منجر به تغییرات معماری راه حل، موارد استفاده جدید، افزایش ایمنی محصول و افراد، تولید هوشمند و افزایش پایداری خواهد گردید که در اینجا  به بررسی آنها می پردازیم :

1) تغییرات معماری :

امروزه داده‌های RFID در سیستم‌هایی مانند ERP  از طریق یک رابط به عنوان اکسس کنترل ذخیره می‌شوند و داده‌ها به صورت قبلی استفاده می‌شوند در حالی که در آینده، راه حل های RFID داده هایی را برای تصمیم گیری تاکتیکی و استراتژیک در زمان واقعی و به صورت Real Time  ارائه خواهند کرد   که باعث خواهد شد تا استفاده از داده های RFID سریع تر و مرتبط تر خواهد شد.

 

2) موارد استفاده جدید :

در آینده می توان از RFID در موارد استفاده جدید نیز استفاده کرد. راه حل های RFID و  سنسورها می توانند ورودی عملی را ارائه دهند. به عنوان مثال، RFID می تواند اطمینان حاصل کند که مواد خام یا اجزای حساس به دما در دسترس هستند و قبل از ساخت یا مونتاژ نهایی در شرایط صحیح ذخیره شده اند.

 

3) افزایش ایمنی محصول و افراد :

نه تنها کسب و کارها از RFID سود خواهند برد، بلکه در آینده، مصرف کنندگان نیز می توانند ذخیره سازی مناسب کالاهای فاسد شدنی را با استفاده از RFID تأیید کنند . به این ترتیب فرآیند خواندن RFID خودکارتر می شود و همیشه توسط کاربر آغاز نمی شود زیرا خواندن با ابزارهای دیگر نیز امکان پذیر می شود. با کمک RFID می توان ایمنی محصول و افراد را از طرق مختلف افزایش داد .  به عنوان مثال، انبار مواد و دارایی های حساس مانند دارو یا ابزار را می توان با RFID ردیابی کرد.

 

4) ساخت هوشمند :

با کمک  RFID، تولید هوشمندتر می شود. اطلاعات بلادرنگ امکان تولید به موقع را فراهم می کند زیرا برنامه ریزان تولید اطلاعاتی را در مورد آنچه اتفاق می افتد، زمانی که اتفاق می افتد، و چرا دریافت می کنند.

RFID این امکان را فراهم می کند تا با تغییر نیازها ، شرایط تولید تغییر یابد . با این فناوری ، کسب‌وکارها می‌توانند گلوگاه‌ها و مسائلی را که بر تحویل به موقع تأثیر می‌گذارند را کشف کرده و دارایی‌ها و موجودی‌ها را مدیریت نمود ،

در آینده یکپارچه سازی ، پیاده سازی و مدیریت راه حل های RFID آسان خواهد شد و امکان اتصال متقابل سیستم های تجاری و فرآیندی را برای اتوماسیون صنعتی فراهم و داده ها از چندین منبع در یک پایگاه داده جمع آوری خواهد شد . علاوه بر این، راه حل های RFID نه تنها یک راه حل فناوری خواهد شد بلکه خواهند توانست برای تکمیل راه حل هایی ایجاد نمایند که در آن سخت افزار و نرم افزار RFID با محاسبات لبه صنعتی با بارکد و اسکن و چاپ نوری ترکیب شوند.

5) افزایش پایداری :

RFID یکی از قدرتمندترین ابزارها برای افزایش پایداری و کاهش اثرات کربن است. اطلاعات لحظه ای موجودی به کاهش تولید مازاد و تدارکات غیر ضروری و افزایش نرخ بهره برداری از دارایی های تولید کمک می کند.

 

6) پیاده سازی آسان مورد نیاز است :

برای استفاده از مزایای ارائه شده توسط RFID، ضرورت دارد تا پیاده سازی RFID برای تجارت ، برای کاربران آسانتر شود و لذا مشارکت نزدیک تر و همکاری با صنعت بسته بندی می تواند یکی از راه های افزایش پیاده سازی RFID باشد.

 

خلاصه:

در آینده، RFID نقش اصلی خود در اینترنت اشیا را بازی خواهد کرد و وسیله ای برای دادن هویت دیجیتال به هر دارایی خواهد بود. استفاده از سنسورها ، امکان استفاده و پذیرش در زمینه‌های جدید را برای پیشبرد بیشتر پایداری و استفاده هوشمندانه‌تر از منابع افزایش خواهد داد و راه‌حل‌های RFID ابزاری برای پیاده‌سازی و اجرای فرآیندها و اقدامات صحیح در کسب‌وکار خواهند بود.