لطفا چند لحظه صبر کنید ...
مزایای کارتهای  Mifare

مزایای کارتهای Mifare

کارت های Mifare کارت های بدون تماسی هستند که در فرکانسهای مبانی فناوری RFID  بکار گرفته می شوند . این کارتها که به سرعت در حال توسعه هستند  امروزه در تمامی سازمانها و شرکتهای بزرگ و کوچک به راحتی و سریع مورد استفاده قرار میگیرند در اموراتی مانند سفر با وسایل نقلیه عمومی ، عبور از گیت های تردد ورود خروج ، باز کردن قفل های الکترونیکی ،  قفل های کمدی ، پرداختهای آنلاین باشگاههای ورزشی ، استخرها ، اماکن رفاهی ، هتل ها و رستورانها ، و ...

در واقع فناوری مایفر که توسط فیلیپس توسعه داده شده است یک سیستم فناوری کارت بدون تماس است که برای بسیاری از کاربردهای مختلف بکار گرفته می شود . فناوری  Mifare به کاربران اجازه می دهد تا تراکنش ها را بدون قرار دادن کارت در ریدر انجام دهند. این کارتها برای کنترل دسترسی ، شناسایی ایمن کارت های اعتباری مشتریان و بسیاری اهداف دیگر طراحی شده است.

 

مزایای کارت Mifare

-          کارت های Mifare بدون تماس هستند

اولین و مهمترین مزیت کارت Mifare بدون تماس بودن آن است. فناوری بدون تماس مزایای زیادی برای کاربران و مشاغل دارد. کاربران نیازی به نگرانی ندارند که کارت خود را در یک خواننده رها کرده اند، و مجبور نیستند آن را از چشم خود دور کنند تا تراکنش انجام شود - آرامش بیشتری برای کاربران وجود دارد. و استفاده از کارت بدون تماس بسیار سریعتر و راحت تر از کارت سنتی است. فقط چند ثانیه طول می کشد تا تراکنش انجام شود..

-          کارت های Mifare  محکم و پایدار هسستند :

طول عمر این کارت ها بیشتر از انواع کارتهای هوشمند دیگر بوده و از فرسودگی کمتری رنج می برند زیرا نیازی به وارد کردن کارت به دستگاه ریدر RFID نبوده و در برابر سایش محافظت می شود. کارت های Mifare کمتر به طور تصادفی آسیب می بینند.این کارتها  از فاصله یکی دو سانتیمتری ریدرها خوانده میشوند و فرکانس آنها 13.56 مگا هرتز می باشند .

-          کارت های Mifare امن هستند

کارت های بدون تماس Mifare مجهز به امکانات رمزگذاری پیشرفته ای هستند که داده ها را در داخل کارت ایمن نگه می دارد. این اطلاعات ذخیره شده در داخل چیپ ست کارتها شامل اطلاعات شخصی واطلاعات مالی هستند که  از تقلب محافظت می شوند. علاوه بر این، انتقال‌هایی که اجازه می‌دهند داده‌ها بین کارت و خواننده ارسال شود، رمزگذاری می‌شوند که این امر خود از رهگیری  و استفاده غیرقانونی از داده ها جلوگیری می کند. این کارت ها با فناوری سطح بالا فعال هستند تا به آنها امکان انجام معاملات مختلف را به طور همزمان بدون به خطر انداختن امنیت می دهد.

-          فناوری Mifare همه کاره است

کارت های Mifare را می توان برای طیف گسترده ای از برنامه های مختلف استفاده کرد. به عنوان مثال، کارت Mifare را می توان به همان راحتی که برای باز کردن اتاق هتلها مورد استفاده قرار می گیرد ، می تواند در دستگاه خودپرداز بانک نیز استفاده کرد. این تطبیق پذیری آن را به گزینه ای جذاب برای مشاغل تبدیل می کند. تنوع کاربردهای مختلف این کارتها به بسیاری از سازمان های مختلف کمک می کند. کارت ها همچنین می توانند به طور موثر برای اهداف خاص طراحی شوند و در صورت تغییر این اهداف می توان آنها را مجدداً پیکربندی کرد.

نتیجه گیری :

کارتهای مایفر کارتهای هوشمند بدون تماس مجهز به فناوری RFID هستند که در فرکانس 13.56 مگا هرتز یا برد میانی کار می کنند . این نوع کارتها که در اشکال مختفی مانند کارت PVC ، جاسوئیچی ، نگ سکه ای ، تگ گوشواره ای ، تگ مچ بندی و ... به بازار ارائه می شوند امروزه درسطح وسیعی مورد استفاده قرار می گیرند . نمونه ای از کاربردهای مایفر عبارتند از :

استفاده در کارتهای اعتباری هوشمند باشگاهها ، اماکن رفاهی ، ورزشی و ...

استفاده در قفل های هوشمند و  الکترونیکی هتل ها

استفاده در قفل های کمدی الکترونیکی آفلاین استخرها  ، خوابگاهها و باشگاههای ورزشی و ...

استفاده در کارتهای شناسائی کارمندان سازمانها جهت عبور از گیت های تردد

استفاده در  انواع اکسس کنترلها به منظور کنترل ورود خروج و باز کردن درها

استفاده به عنوان کارت حضور غیاب پرسنل

استفاده در پاور سوئیچ هتلها جهت کنترل مصرف برق در زمانهایی که مسافران در اتاق حضور ندارند و ...