لطفا چند لحظه صبر کنید ...

اجرای سیستم کنترل تردد با فناوری تشخیص چهره در اتاق سرور اداره کل بهزیستی استان

با نصب اکسس کنترل های تشخیص چهره در سمتهای مختلف اتاق سرور امکان مدیریت تردد به دیتا سنتر اداره کل بهزیستیآذربایجان شرقی فراهم گردید . با این سیستم ضمن مدیریت رفت و آمد امکان گزارش گیری از زمان ورود خروج افراد به اتاق سرور فراهم گردید

RFID چکونه کار می کند ؟ مقاله ای به زبان اصلی در مورد ماهیت فناوری RFID

 

RFID مخفف عبارت Radio Frequency Identification یک فناوری مبتنی بر امواج رادیویی است و در منابع معتبر آن را به صورت آر اف آی دی تلفظ می‌کنند . امروزه شناسایی و جمع آوری خودکار داده ها بدون نیاز به دخالت انسان تبدیل به یک امری حیاتی شده است تا بتوان از این داده‌های جمع‌آوری شده، جهت هوشمندسازی، افزایش سرعت عملکرد و کاهش خطا در بخش‌های مختلف، استفاده می‌کنند.

به عبارت دیگر ، RFID به فن‌آوری‌هایی اطلاق می‌شود که از ارتباط بی‌سیم بین یک تگ TAG و ریدر(READER) برای ردیابی خودکار و شناسایی چنین داده‌هایی استفاده می‌کنند.

فیلمی گویا از مفهوم کنترل دسترسی و اجزای سازنده آن

تجهیزات اکسس کنترل دستگاههای سخت افزاری و نرم افزاری هستند که برای کنترل دسترسی افراد و ثبت رفت و آمدها به مکان خاصی مورد استفاده قرار می گیرند . ما در این فیلم مفهوم کلی سیستم کنترل دسترسی یا همان اکسس کنترل و اجزای سازنده آن را نشان داده ایم .

کاربرد RFID - سوپر مارکت هوشمند

استفاده از سیستمهای کنترل هوشمند در سوپر مارکت ها و فروشگاههای بزرگ

نصب و راه اندازی لاکر لوکس همراه با مچ بند سیلیکونی مایفر در مجتمع پارک آبی هلیا تبریز

 

نصب و راه اندازی لاکر لوکس مایفر در مجموعه پارک آبی تبریز

نصب و راه انداری قفل های الکترونیکی کمدی - لاکر مدل لوکس LUX همراه با دستبندهای استخری مایفر MIFARE از جنس سلیکون مرغوب در مجموعه پارک آبی هلیا - تبریز هدیه ای از سامانه های هوشمند توتکو برای سرمایه گذار ارجمند مجموعه پارک آبی هلیا در تبریز

این مچ بندهای مایفر با سیستم اکسس کنترل هوشمند نصب شده بر روی گیت های الکترونیکی در ورودی قسمت آقایان و نیز ورودی قسمت خانمها ست گردیده اند

همه چیز در باره RFID

 

RFID به فن‌آوری‌هایی گفته می‌شود که از ارتباط بی‌سیم بین یک تگ TAG و ریدر(READER) برای ردیابی خودکار و شناسایی چنین داده‌هایی استفاده می‌کنند. هدف از پیاده سازی این سیستم های ارتباطی ، شناسایی خودکار افراد یا اشیاء بودن دخالت انسان بوده که موجب افزایش کارآیی کاهش خطای عمدی یا سهوی در ورود اطلاعات می باشد . همچنین با استفاده کردن از فناوری RFID ، امکان آزاد سازی زمان کارکنان برای انجام کارهای مهمتر نظیر سرویس دهی بهتر به مشتریان است

استفاده از اکسس کنترل و فناوری RFID در مدیریت پارکینگها

 

یکی از کاربرد های اصلی سیستم اکسس کنترل استفاده از آنتن های برد بلند UHF در مدیریت و کنترل پارکینگ های اختصاصی و عمومی می باشد که امروزه با توجه به لزوم بالا بردن دقت و سرعت تردد و جلوگیری از خطاهای انسانی استفاده از سیستم های کنترل هوشمند پارکینگ در حال افزایش می باشد.

با استفاده از این فناوری استفاده از نگهبان و یا ریموت کنترل ها جهت باز و بسته کردن درب و یا کنترل راهبند منتفی میگردد و خودروها با استفاده از تگ های شیشه ای UHF در هنگام نزدیک شدن به پارکینگ می توانند به داخل پارکینگ تردد داشته باشند.

برای بهره مندی از این فناوری ، آنتن های برد بلند UHF ، همراه با یک دستگاه اکسس کنترل مورد استفاده قرار می گیرد تا به محض رسیدن خودرو به فاصله 12 متری آنتن ، تگ برچسبی که به شیشه خودرو نصب شده است شناسایی میگردد و درنتیجه راهبند الکترونیکی یا جک بازوئی باز میشود

فناوری RFID در میوه فروشی ها

استفاده از فناوری RFID در میوه فروشی ها 

اجرای سیستم کنترل دسترسی دانشجویان دانشکده دندانپزشکی تبریز به فضاهای اساتید

 

تقریبا امروزه اکسس کنترل در همه سازمانها و ادارات و یا کارخانجات تولیدی مورد استفاده قرار میگیرد ولی در مراکز مهم و یا پر تردد که کنترل ورود خروج در آنها از اهمیت ویژه ای بر خوردار است استفاده از آن اجتناب ناپذیر شده است .

دیتا سنترها یا اتاقهای سرور ، محوطه پارکینگها ، اتاقهای مدیران و مسئولین حراست و بازرسی ها ، آزمایشگاهها ، کتابخانه ها و ... از جمله مکانهایی هستند که متقاضی استفاده از اکسس کنترل در سازمانها و ادارات دولتی می باشند . مراکز حساس نظامی از جمله پادگانها و سایر مراکز مانند فرودگاه ها، بانک ها، شهربازی ها، ایستگاه های مترو و... اکسس کنترل به وفور مورد استفاده قرار میگیرد .

کاربرد RFID در صنعت طلا و جواهرات

 

یکی از کاربرد های RFID ، در صنعت جواهرات و صنف طلا فروشان است که با استفاده از این فناوری در کمتر از پنج دقیقه آمار کلی طلاها و جواهرات موجود ، فروش روزانه طلا و ... استخراج میگردد . برای استفاده از این روش ، ابتدا تگ های RFID را به طلاها و جواهرات چسبانده و اطلاعات هر قطعه را در نرم افزاری که به همین منظور تهیه شده است وارد می کنند سپس با استفاده از ریدر RFID که به صورت هند هلد می باشد دستگاه را بر روی تگ های RFID عبور میدهند تا از فاصله 4-5 سانتیمتری تگ های RFID خوانده شده و به نرم افزار ارسال گردد و در نهایت گزارشات روزانه شامل میزان جواهرات موجوئ ، فروش روزانه و ... استخراج گردد

تفاوت فناوری RFID با فناوری BARCODE

چگونه فناوری RFID به انسان کمک می کند !!!

کاربرد گیت کنترل تردد سه اهرمی سکه ای

انواع مختلف گیتهای کنترل تردد سه اهرمی ، شیشه ای ، گیت های با ارتفاع کامل ، کشوئی و لولایی که در سیستمهای کنترل دسترسی مورد استفاده قرار میگیرند اقدام به شناسائی هویت افراد با استفاده از تشخیص علائم حیاتی مانند تشخیص چهره ، تشخیص اثر انگشت ، تشخیص کف دست نموده و یا با استفاده از فناوریهای تشخیص غیر حیاتی مانند RFID ، MIFARE ، BARCODE و ... ضمن برقراری امنیت لازم نسبت به صدور مجوز تردد یا تهیه آمار رفت و آمد روزانه اقدام گردد .

استفاده از سکه برای کنترل تردد به مکانهایی مورد استفاده قرار می گیرد که هویت افراد مهم نبوده و فقط صدور مجوز عبور با پرداخت هزینه های مربوطه امکان پذیر میگردد .