لطفا چند لحظه صبر کنید ...
همه چیز در باره قفل های کمدی باشگاهی - استخری

همه چیز در باره قفل های کمدی باشگاهی - استخری

قفل های کمدی و انواع آن :

از زمانهای خیلی دور ، قفل های کمدی به منظور حفظ و صیانت از وسایل شخصی ارزشمند  در مکانهای خصوصی و یا عمومی مورد استفاده قرار میگرفت و در حال حاضر هم در کل دنیا استفاده از کمدها ، با بهره گیری از انواع قفلها امن گردیده و از سرقت محافظت میشود .

با توجه به نوع کاربرد  و نوع مکان مورد استفاده از نظر عمومی و یا اختصاصی بودن و نیز نوع جنس کمد از قبیل چوب ، فلز و ... ، قفلهای کمدی مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد که در قفلهای قدیمی می توان قفل تک یله ، قفل دو پله ، قفل ام دی اف و قفل فایل را نام برد .

در مکانهای عمومی مانند استخرها ، باشگاههای ورزشی ، خوابگاهها ، زندانها ، پادگانها و ... ، علاوه بر موارد ذکر شده مانند جنس کمد ، یکی از پارامترهای مهم در انتخاب نوع قفل امنیت آن می باشد که هر چقدر وسایل شخصی مورد استفاده در کمد با ارزشتر باشد به همان میزان امنیت قفل باید بیشتر در نظر گرفته شود .

 انواع قفل کمدی :

صرف نظر از نوع و جنس کمد و نیز اندازه و ابعاد کمد و ضریب اهمیت و امنیت محتوای داخل کمد ، قفل های کمدی در انواع مختلف به بازار ارائه میگردند که هر کدام از آنها با توجه به کارآئی ، قیمت ، ضریب امنیت و ... دارای مزایا و معایبی نسبت به دیگری می باشند . در زیر به تقسیم بندی قفلهای کمدی و محل کاربرد آنها اشاره میگردد :

الف – قفل های کمدی مکانیکی :

این نوع قفلها ، قفلهای ساده ای هستند که با استفاده از یک کلید باز و بسته می شوند .

قفلهای کمدی مکانیکی در مدلهای مختلف مانند قفل های کمدی مکانیکی یک پله ، قفلهای کمدی مکانیکی دو پله و ... وجود دارند . قفلهای کمدی تک پله که تنها یک زبانه دارند و با عنوان قفل 808 شناخته می شوند  اغلب در کمدهای چوبیبا ضخامت 16 میلیمتر  و کمدهای فلزی  مورد استفاده قرار می گیرند که غالبا دارای امنیت قابل توجهی نمی باشند .

سادگی و کارآئی ، قیمت ارزان ، عدم وابستگی به برق یا باطری ، مقائمت در برابر شرایط آب و هوایی  ، استفاده آسان از مزایای قفلهای مکانیکی بوده و در مقابل عدم امکان تنظیم دسترسی ، ریسک گم شدن و کی کلید ، عدم امکان اطمینان از وضعیت قفل ، عدم داشتن فناوری پیشرفته ، عدم امکان زمان بندی و گزارش گیری ، آسیب پذیری در مقابل ضربه و مهمتر از همه امنیت پایین از معایب بزرگ قفلهای کمدی مکانیکی به شمار میروند .

 ب – قفل های کمدی الکترونیکی :

برای مشاهده توضیحات بیشتر در خصوص قفلهای کمدی دیجیتال اینجا کلیک فرمائید 

ساختار این نوع از قفلها ، الکترونیکی بوده و داخل آنها یک تراشه کوچک الکترونیکی قرار داده میشود . این قفلها با استفاده از فناوریهای تشخیص علائم حیاتی مانند اثر انگشت ، تشخیص چهره یا کف دست و یا با استفاده از فناوریهای تشخیص غیر حیاتی مانند فناوری RFID  ، فناوری NFC ، فناوری ریموت کنترل ، رمز ، اپلیکیشن های نرم افزاری تحت ویندوز و موبایل و ... جهت شناسائی افراد و باز کردن قفلها مورد استفاده قرار می گیرند .

بطور کلی در همه انواع قفلهای کمدی الکترونیکی مزیتهایی همچون ضریب حفاظت و امنیت بالا  ، کابری آسان ، ظاهری زیبا ،  عدم نیاز به کلید یا کارت ، امکان مدیریت دسترسی و تعریف سطح دسترسی ، امکان ثبت زمانهای باز و بسته شدن و در نتیجه اخذ گزارشات مدیریتی و ... و در مدلهای پیشرفته تر امکان اتصال به سیستم های هوشمند و کنترل از طریق اینترنت وجود دارند . از معایب آن می توان قیمت بالا، داشتن نیاز به تخصص و نصب و راه اندازی نسبتا سخت ، نیاز به منبع تغذیه از قبیل برق یا باطری و ... را نام برد .

متداولترین ترین قفل های کمدی با تشخیص علائم غیر حیاتی ، قفلهای کمدی کارتی یا RFID هستند که امروزه در سطح وسیعی در قفلهای کمدی استخری ، قفلهای کمدی باشگاهی ، کتابخانه ها ، خوابگاهها و ... مورد استفاده قرار می گیرند . کاربرد عمده این نوع قفلها ، اعتباری کردن فرآیند پرداخت و حذف پرداخت پول نقد از مشتریان باشگاهها و مجموعه های ورزشی باشگاهی میباشد  که به طور مفصل در زیر بدان پرداخته شده است .

نوع دیگری از قفلهای کمدی الکترونیکی ، قفلهای کمدی اثر انگشتی می باشند که از نوع قفلهای تشخیص با علایم حیاتی محسوب می شوند . این نوع قفلها عمدتاً در ادارات و سازمانها و مکانهایی که افراد ثابت بوده و از بابت دسترسی غیر مجاز افراد نگرانی وجود داشته باشد مورد استفاده قرار می گیرند . این نوع قفلها به عنوان یک فناوری پیشرفته در حوزه امنیت به شمار نی روند تا دسترسی به محتویات کمد را با اطمینان و سهولت بیشتری کنترل نمایند . این نوع قفلها که از فناوری بیومتریک برای شناسائی و احراز هویت فرد استفاده می کنند در علاوه بر مزایای ذکر شده برای قفلهای الکترونیکی  ، دارای ویژگیهای ممتازی همچون عدم نیاز به کارت یا کلید ، عدم امکان سرقت کارت یا کلید ، سهولت در استفاده می باشند و در مدلهای هوشمند این نوع قفلهای بیومتریک نیز قابلیتهای دیگری همچون ثبت زمان ورود و خروج و امکان گزارش گیری ، امکان اعمال محدودیت دسترسی برای زمانهای مشخص و ... وجود دارند .

قفل های کمدی الکترونیکی دارای صفحه کلید یا رمزی نیز نوع دیگری از قفلهای الکترونیکی هستند که فرد با وارد کردن رمز یا پسورد متعلق به خود اقدام به باز کردن درب کمد می نماید . این قفلها معمولا دارای صفحه کلید لمسی یا فشاری و نیز صفحه نماشگر می باشند . از ویژگیهای این نوع قفلها میتوان به مواردی از قبیل امکان تعریف کد پین مخصوص برای هر فرد ،  امکان تنظیم چند کد و نیز در مدلهای پیشرفته تر امکان اعمال محدودیت در تعداد تلاشهای ناکام برای ورود ، ثبت زمان ورود و خروج افراد و امکان گزارش گیری ، امکان اتصال به سیستمهای هوشمند و اینترنت ، سهولت در تغییر کد و ... را نام برد .

 پ - قفل های کمدی هوشمند :

در قفلهای کمدی هوشمند ، قابلیتهای بالائی از قبیل اتصال به اینترنت و کنترل از طریق اپلیکیشن از راه دور ، قابلیت تشخص حرکت ، قابلیت تشخیص هوشمند سرقت و به صدا در آمدن آژیر و ... تعبیه میگردد . این نوع از قفلها بیشتر در مکانهای لاکچری و مهم که دارای مشتریان ثابت هستند بکار رفته میشوند .

 ت – قفل های مغناطیسی :

برای مشاهده انواع قفل های برقی و مزایای آنها اینجا کلیک فرمائید 

این نوع از قفلها در اشکال مختلف  مانند قفلهای مقابل برقی ، قفلهای مگنتی ، قفلهای شفتی که شرح جامع آن در اینجا ذکر گردیده است با لمس کلید و یا با استفاده از یک اکسس کنترل باز میشوند که توضیحات کامل آنها در اینجا بیان گردیده است .

 توضیحاتی مختصر در مورد جنس قفلهای کمدی الکترونیکی :

امروزه در قفلهای مدرن و پیشرفته ، جنس قفل با توجه به نوع کاربرد قفل و همچنین پارامترهایی مانند قیمت و اندازه و ... اهمیت خاصی پیدا کرده است به عنوان مثال در یک مجموعه آبی یا استخر ، معمولا قفل کمدی را از جنس استیل ، پلاستیک و یا شیشه انتخاب می کنند تا دچار زنگ زدگی ناشی از بخار موجود در استخر نشود . بدیهی است قفل های کمدی تمام استیل نسبت به قفل های کمدی پلاستیکی شیک تر و دارای استحکام بیشتر بوده و قیمت بالاتری نیز داراند . استفاده از آلیاژهای ضد زنگ و سبک مانند کروم که هم سبک بوده و هم  قیمت مناسبتری دارند بهترین گزینه برای انتخاب قفل کمدی مورد نیاز خواهد بود . البته در غالب این قفلهای کمدی از متریال های ترکیبی و متنوع هم برای کاهش هزینه و هم برای زیبا سازی استفاده میگردد .

 متداولترین نوع قفل های کمدی در مکانهای عمومی :

در اغلب مکانهای عمومی بخصوص در استخرها و باشگاههای ورزشی ، قفلهای کمدی از فناوری RFID بهره میگیرند .همانطوریکه در بالا ذکر گردید  این نوع از  قفلهای کمدی ، قفلهای کمدی الکترونیکی هستند که دارای تراشه الکترونیکی بوده و از انواع تگ های RFID  که در اشکال مختلف مانند کارت هوشمند ، مچ بند استخری یا دستبند باشگاهی ، جا سوئیچی ، تگ سکه ای برای هر قفل مورد استفاده قرار می گیرند . این تگ های RFID  در دو فرکانس 125 کیلوهرتز به نام RM و فرکانس 13.56 مگاهرتز به نام مایفر به بازار ارائه می شوند .

استفاده از این فناوری در غالب شرکتهای ارائه دهنده خدمات و شرکتهای کسب و کار ، یک مزیت بزرگ به همراه دارد که عبارت است از حذف پول نقد از فرآیند مدیریت مجموعه تحت مدیریت .

این فناوری علاوه بر قفل های کمدی استخرها و باشگاهها ، امروزه  به وفور در  هتل ها ، مترو ، رستورانهای زنجیره ای مورد استفاده قرار می گیرند که در این حالت با استفاده از دستبندهای RFID  و کارت هوشمند برای مشتریان اعتبار  تعریف کرده و جایگزین پول نقد می شوند  که این امر علاوه بر اینکه زمان انتظار مشتری را به اندازه قابل توجهی کاهش میدهد  ، مزایای قابل توچه دیگری را در ارائه خدمات مطلوب به مشتریان و رضایتمندی آنها به همراه داشته است  که در زیر به برخی از این مزایا  می پردازیم :

الف – شفافیت و دریافت سریعتر حق عضویت :

اولین مزیت استفاده از فناوری RFID ، سرعت تراکنش ها می باشد . در این روش مشتری با توجه به خدمات مورد علاقه خود یک بار به صورت الکترونیکی اقدام به پرداخت حق عضویت خود نموده و با توجه به تعداد جلسات پرداخت شده ، فقط کافیست در مراجعات بعدی مچ بند یا دستبند خود را به دستگاه ریدر نشان داده تا پس از ثبت ، صورت حساب خود را به صورت نرم افزاری دریافت نماید .

ب – جلوگیری از تقلب :

در این روش ، مشتریان  به‌جای حمل پول نقد یا کارت اعتباری ،  وجوه را روی مچ‌بند خود قرار می‌دهند و خطر سرقت یا گم شدن را کاهش می‌دهند. علاوه بر این، مدیران کسب و کار می توانند مچ بندهای RFID گم شده را غیرفعال کنند یا در صورت یافتن دوباره آنها را دوباره فعال کنند و خطر سرقت وجوهی که متعلق به آنها نیست را به میزان زیادی کاهش دهند.

پ -  امکان مدیریت و کنترل دسترسی

در چنین فرآیندهایی ، تگ‌های RFID که به شکل مچ‌بند ارائه می شوند ، می‌توانند تفاوت زیادی در کنترل دسترسی در رویدادها ایجاد کنند. برخلاف فناوری بارکد  ، مچ‌بند‌های RFID امکان کنترل اعتبارات مشتریان  را در زمان واقعی فراهم می‌کنند و به طور قابل‌توجهی صف‌ها را سرعت می‌بخشند و کیفیت ارائه خدمات را بهبود می‌بخشند. استفاده از فناوری  RFID جایگزینی سریع، ایمن و دیجیتالی برای روش‌های سنتی برای ورود  از درب می باشند . .

ت – ثبت وقایع و ذخیره داده ها :

آنچه که در این روش بیش از هر چیزی اهمیت دارد این است که داده های تولید شده از سیستم های RFID در قالب نرم افزاری جمع آوری و ذخیره می شوند و به راحتی برای مدیران مجموعه های کسب و کار  قابل دسترسی هستند. این ذخیره‌سازی دیجیتالی داده‌ها را قادر می‌سازد تا به طور مؤثر سازماندهی و تجزیه و تحلیل شوند و مدیران مربوطه حجم وسیعی از  داده‌های خام را برای بررسی رفتار و علائق مشتریان خود مورد کنکاش قرار دهند تا بر اساس نوع رفتار مشتریان اقدام به سیاست گذاری و برنامه ریزی نمایند .

ث – افزایش سود آوری با مدیریت علمی و صحیح مجموعه :

پیاده سازی RFID در کسب و کار ، نه تنها برای مشتریان مفید و لذت بخش است بلکه برای مدیران کسب و کار به عنوان یک ارائه دهنده خدمات  نیز مفید است. بر اساس بررسی های انجام گرفته ، استفاده از مچ بندهای  RFID  باعث میشود تا مشتریان سریعتر و  بیشتر هزینه نمایند و با به اشتراک گذاشتن تجربه خود ، مشتریان بیشتری را جذب نمایند .

جمع بندی : در یک باشگاه ورزشی یا استخر ، استفاده از فناوری  RFID که با خرید و استقرار قفل های کمدی الکترونیکی و نیز سایر سیستمهای کنترل دسترسی از قبیل گیت تردد باشگاهی یا گیت تردد استخری و ریدرهای RFID  و جعبه های امانت RFID  ، تجهیزات مربوط به بوفه الکترونیکی و سایر سیستمهای اکسس کنترل فراهم میگردد باعث میگردد تا  مدیریت هوشمندانه  را برای کسب و کار خود داشته باشیم .

 رزومه کاری شرکت سامانه های هوشمند توتکو در زمینه پیاده سازی قفلهای کمدی الکترونیکی لیست مشتریان و رزومه کاری :

شرکت سامانه های هوسمند توتکو از سال 1394 وارد عرصه تامین و نصب و راه اندازی قفل های کمدی باشگاهی و استخری گردیده است که به شکر و عنایت الهی این شرکت تواننسته است بهترین و مرغوبترین قفل های کمدی الکترونیکی را فناوری RFID در در سراسر کشور پیاده سازی نماید که در زیر به برخی از آنها اشاره میگردد :

- تامین و نصب و راه اندازی قفلهای کمدی الکترونیکی استخر سینای شهرستان مرند 

- تامین و نصب و راه اندازی قفلهای کمدی الکترونیکی مجتمع آبی هلیای تبریز

- تامین و نصب و راه اندازی قفلهای کمدی الکترونیکی استخر دلفین تبریز

- تامین و نصب و راه اندازی قفلهای کمدی الکترونیکی استخر توانیر واقع در کوی ولیعصر تبریز  

- تامین و نصب و راه اندازی قفلهای کمدی الکترونیکی مجتمع آبی شهید کشوری تهران 

- تامین و نصب و راه اندازی قفلهای کمدی الکترونیکی استخر صدرای تبریز 

- تامین قفلهای کمدی الکترونیکی مجتمع آبی سینای شهرستان مرند 

- تامین و نصب و راه اندازی قفلهای کمدی الکترونیکی مجتمع آبی سینای شهرستان مرند 

تهیه مج بندی استخری مجموعه آبی دانشگاه آزاد نیشابور

تهیه مج بندی استخری مجموعه آبی دانشگاه آزاد نیشابور

تهیه مج بندی استخری مجموعه آبی دانشگاه آزاد نیشابور

تهیه مج بندی استخری مجموعه آبی دانشگاه آزاد نیشابور

تهیه مج بندی استخری مجموعه آبی دانشگاه آزاد نیشابور

کلمات کلیدی : قفل کمدی  استخری -  قفل کمدی باشگاهی – دستبد استخری – مچ بند استخری – دستبد باشگاهی – دستبند استخری – دستبند فنری – دستبند سیلیکونی - قفل کمدی استخری آنلاین - قفل کمدی استخری آفلاین - قفل کمدی استخری کارتی - قفل های استخری / کمدی دستبند دار - قفل های استخری کمدی کدینگ - قفل های استخری کمدی اثر انگشتی - قفل های استخری کمدی با قابلیت تشخیص چهره - و قفل های استخری / کمدی با انواع حالات ترکیبی